Εξαιρετικές εμφανίσεις στην Τρίπολη από τον Παναθηναϊκό

Την Κυριακή 11/6 πραγματοποιήθηκε στην Τρίπολη από την Ποδηλατική Ένωση Παλαιμάχων Αθλητών, ο πολύ πετυχημένος αγώνας δρόμου αντοχής με την ονομασία 7ος Γύρος Τρίπολης.

Οι έξι ποδηλάτες του Παναθηναϊκού έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό με τις διακρίσεις να ακολουθούν.

Συγκεκριμένα, ο Πάρις Ζαραφωνίτης μετά από ένα εξαιρετικό αγώνα τερμάτισε 3ος στην Μάστερς Β1. Χέρι χέρι με το Ζαραφωνίτη τερμάτισε και ο Γιώργος Μαρκεσσίνης, ο οποίος κατετάγη 6ος στην Μάστερς Α. Και οι δύο αθλητές ήταν στους πρώτους 20 της γενικής κατάταξης επί συνόλου 230 αθλητών.

Ο Κωνσταντίνος Δρακόπουλος έλαβε την 8η θέση στην Μάστερς Β1, ενώ ο Βαγγέλης Νάκης την 9η στην κατηγορία Ανδρών.

Ο εκ των παλαιοτέρων αθλητών του τμήματος, Παναγιώτης Ζακυνθινός πήρε την 13η θέση στην Μάστερς Γ2 και τέλος ο Θανάσης Μεσσήνιος τερμάτισε 14ος στην Γ1.