Βόλεϊ

Παναθηναϊκός: Με στόχο να σφραγίσει την πρόκριση

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται στο κλειστό του μετς την Καρύ Μπουλ Μπουλ Σουσά (20:30, PAO TV) με μοναδικό στόχο να σφραγίσει την πρόκριση στους «32» του Challenge Cup.

Μετά το άνετο 0-3 σετ στο Μπακού, το «τριφύλλι» χρειάζεται απόψε κόντρα στους Αζέρους δύο σετ για να «σφραγίσει» και τυπικά την πρόκρισή του στους «16». Ωστόσο ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος δεν συζητάει τίποτε άλλο από μία ακόμα ευρωπαϊκή νίκη.

Μάλιστα όπως έδειξε και η εικόνα του πρώτου αγώνα, ο Έλληνας τεχνικός θα έχει την ευκαιρία να ανοίξει το ροτέισον, δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του ρόστερ.

Διαιτητές του σημερινού αγώνα θα είναι ο Ρουμάνος, Κριστιάν Εντουαρντ Μποντεζάτου και ο Ισπανός, Φρανσίσκο Σαμπρόσο Μορατίλα.