Ισόπαλος στην αυλαία της κανονικής διάρκειας της Super League 2 o Παναθηναϊκός Β

Με τους Μπιλάλ και Φουρτάδο να βρίσκουν δίχτυα, ο Παναθηναϊκός Β ολοκλήρωσε με ισοπαλία (2-2) κόντρα στον Διαγόρα, τις υποχρεώσεις του για την κανονική διάρκεια της Super League 2 και στρέφεται στα playouts.

Mετά από ένα αρκετά όμορφο πρώτο ημίχρονο το οποίο ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα, ο Παναθηναϊκός Β΄ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 54ο λεπτό, όταν ο Φρόκου έκανε μια υπέροχη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Σαρδέλης γύρισε στο ύψος του πέναλτι, με τον Μπιλάλ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Μάλιστα, επτά λεπτά αργότερα, το τριφύλλι έφτασε σε δεύτερο γκολ με το πέναλτι που κέρδισε ο Κυριόπουλος και εκτέλεσε ο Φουρτάδο.

Το απωθημένο των 5,5 δις: Οι 2 αστεράτοι παικταράδες που ο ΠΑΟ έχασε στις λεπτομέρειες το τρελό καλοκαίρι του 1999 62.040 ΠΡΟΒΟΛΕΣ

Στο 77΄ και κόντρα στη ροή του αγώνα, ο Βολάκης μείωσε και ο Δερμιτζάκης ισοφάρισε στο 89΄ για τον Διαγόρα για το τελικό 2-2.

Παναθηναϊκός Β΄ (Σ. Αντωνίου): Ξενόπουλος, Μαρτίνης, Κάτρης, Φουρτάδο, Κυριόπουλος (71΄ Καλοσκάμης), Κρυπαράκος (85΄ Νταμπίζας), Προδρομίτης, Σαρδέλης (78΄Συμεωνίδης), Λάμψιας, Φρόκου (78΄ Καραμπάς), Μπιλάλ (85΄ Λιούμης)

Διαγόρας Ρόδου (Ρ. Ντόστανιτς): Λαδάς, Δημητρίου, Μασούρας ( 88΄Δερμιτζάκης), Λεσάι, Τσιαντούλας (66΄ Ταχμαντζίδης), Παπατόλιος (66΄ Μουντές), Αρίας ( Νικολής), Δημόπουλος, Μανιάς, Μανωλάκης, Λούκιτς (66΄ Βολάκης)