23 μετάλλια στους Θερινούς Αγώνες!

Panathinaikos24 Team
07.06.2017 | 17:33
23 μετάλλια στους Θερινούς Αγώνες! | Panathinaikos24.gr

Εξαιρετικές ήταν οι επιδόσεις των μικρών κολυμβητών του Παναθηναϊκού στους Θερινούς Αγώνες που διεξήχθησαν το διήμερο 3-4 Ιουνίου, στο Περιστέρι, με τους «πράσινους» να κατακτούν συνολικά 23 μετάλλια!

Η πολύ καλή δουλειά που γίνεται στα μικρά ηλικιακά κλιμάκια απέδωσε «καρπούς», αφού οι μικροί κολυμβητές του Παναθηναϊκού κυριάρχησαν στους Θερινούς Αγώνες που έλαβαν χώρα στο Περιστέρι, «σαρώνοντας» στα μετάλλια. Ο συνολικός τους αριθμός ήταν 23, με τα περισσότερα εξ’αυτών να είναι χρυσά κι ασημένιο. Οι «πράσινες» επιτυχίες ήρθαν τόσο στα ατομικά αγωνίσματα, όσο και στα ομαδικά, κάτι που αποδεικνύει ακόμα περισσότερο το πόσο καλή δουλειά γίνεται στις προπονήσεις. Οι «λιλιπούτειοι» κολυμβητές της ομάδας κέρδισαν τις εντυπώσεις και άφησαν ακόμα μεγαλύτερες υποσχέσεις για το μέλλον!
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών του Παναθηναϊκού:
9-10 ετών:
4*100μ. Ελεύθερο:
1η θέση (05:20:44): Μηλιαδάκης Κωνσταντίνος, Φρυδάκης Χαράλαμπος, Κονταράκης Χρήστος, Βατικιώτης Ιωάννης (γεννημένοι 2007) – ΧΡΥΣΟ

2η θέση (05:37:09): Κρίμπα Άρτεμις, Βουδούρη Ιωάννα, Μίχα Μαρία Ελένη, Εξάρχου Μαρία (γεννημένες 2007) – ΑΣΗΜΕΝΙΟ
4*50μ. Μικτή Ομαδική:
1η θέση (02:43:70): Μηλιαδάκης Κωνσταντίνος, Μουτσέλος Ανδρέας, Κονταράκης Χρήστος, Βατικιώτης Ιωάννης (γεννημένοι 2007) – ΧΡΥΣΟ

2η θέση (02:47:28): Εξάρχου Μαρία, Βουδούρη Ιωάννα, Κρίμπα Άρτεμις, Μίχα Μαρία Ελένη (γεννημένες 2007) – ΑΣΗΜΕΝΙΟ

5η θέση (03:08:62): Αλευρά Στυλιανή, Μπαλοδήμα Ελευθερία, Σαλακίδου Ηλιοστάλακτη, Μήτρη Αλίνα (γεννημένες 2008)

9η θέση (03:22:48): Διονάτος Βασίλειος, Βουδούρης Δημήτριος, Σιούτης Στέργιος, Καράμπελας Κωνσταντίνος (γεννημένοι 2008)
50μ. Πρόσθιο:
4η θέση (00:42:23): Μούτσελος Ανδρέας (γεννημένος 2007)
38η θέση (00:56:68): Κότελος Ιωάννης (γεννημένος 2007)
45η θέση (01:01:00): Παπαστεργίου Κωνσταντίνος (γεννημένος 2007)
46η θέση (01:02:73): Τουλουμάκος Χαράλαμπος (γεννημένος 2007)
1η θέση (00:42:75): Βουδούρη Ιωάννα (γεννημένη 2007) – ΧΡΥΣΟ
6η θέση (00:47:14): Μίχα Μαρία Ελένη (γεννημένη 2007)
46η θέση (01:03:53): Αυγερινού Στέλλα Σεμέλη (γεννημένη 2007)
7η θέση (00:49:69): Μπαλοδήμα Ελευθερία (γεννημένη 2008)
15η θέση (00:52:25): Σαλακίδου Ηλιοστάλακτη (γεννημένη 2008)
22η θέση (00:55:83): Μάρκου Μαρκέλλα (γεννημένη 2008)
30η θέση (00:58:22): Φέρρα Λόρα Ευγενία (γεννημένη 2008)
41η θέση (01:01:25): Παληκαρά Ειρήνη (γεννημένη 2008)
4η θέση (00:48:74): Σιούτης Στέργιος (γεννημένος 2008)
24η θέση (00:55:03): Βουδούρης Δημήτριος (γεννημένος 2008)
100μ. Πρόσθιο:
6η θέση (01:40:48): Μούτσελος Ανδρέας (γεννημένος 2007)
31η θέση (02:17:06): Παπαστεργίου Κωνσταντίνος (γεννημένος 2007)
Κότελος Ιωάννης Α-ΣΤΡ (γεννημένος 2007)
1η θέση (01:33:11): Βουδούρη Ιωάννα (γεννημένη 2007) – ΧΡΥΣΟ
9η θέση (01:45:51): Μίχα Μαρία Ελένη (γεννημένη 2007)
24η θέση (02:06:66): Αυγερινού Στέλλα Σεμέλη (γεννημένη 2007)
200μ. Μικτή Ατομική:
2η θέση (03:06:97): Βατικιώτης Ιωάννης (γεννημένος 2007) – ΑΣΗΜΕΝΙΟ
4*50μ. Ελεύθερο:
5η θέση (02:41:61): Αλευρά Στυλιανή, Μήτρη Αλίνα, Σαλακίδου Ηλιοστάλακτη, Μπαλοδήμα Ελευθερία (γεννημένες 2008)

11η θέση (02:58:20): Αποστολόπουλος Παναγιώτης, Βουδούρης Δημήτριος, Καράμπελας Κωνσταντίνος, Σιούτης Στέργιος (γεννημένοι 2008)
50μ. Ύπτιο:

6η θέση (00:42:03): Μηλιαδάκης Κωνσταντίνος (γεννημένος 2007)
13η θέση (00:46:97): Φρυδάκης Χαράλαμπος (γεννημένος 2007)
15η θέση (00:48:47): Τουλουμάκος Χαράλαμπος (γεννημένος 2007)
Φάκος Γεώργιος Δ-ΣΥΜ (γεννημένος 2007)
4η θέση (00:38:93): Εξάρχου Μαρία (γεννημένη 2007)
24η θέση (00:49:45): Γιαννέλη Μαρία (γεννημένη 2007)
48η θέση (01:00:58): Φούκη Βασιλική (γεννημένη 2007)
16η θέση (00:48:31): Αλευρά Στυλιανή (γεννημένη 2008)
17η θέση (00:48:78): Φέρρα Λόρα Ευγενία (γεννημένη 2008)
22η θέση (00:50:11): Μπούρα Φωτεινή (γεννημένη 2008)
Παληκαρά Ειρήνη Δ-ΣΥΜ (γεννημένη 2008)
43η θέση (00:52:69): Διονάτος Βασίλειος (γεννημένος 2008)
53η θέση (00:55:52): Βουδούρης Δημήτριος (γεννημένος 2008)
Αποστολόπουλος Παναγιώτης Δ-ΣΥΜ (γεννημένος 2008)
100μ. Ύπτιο:
2η θέση (01:25:53): Μηλιαδάκης Κωνσταντίνος (γεννημένος 2007) – ΑΣΗΜΕΝΙΟ
4η θέση (01:25:69): Εξάρχου Μαρία (γεννημένη 2007)
50μ. Πεταλούδα:
8η θέση (00:40:96): Κονταράκης Χρήσος (γεννημένος 2007)
11η θέση (00:43:76): Κρίμπα Άρτεμις (γεννημένη 2007)
11η θέση (00:46:06): Κουτσονίκα Μαρία Χριστίνα (γεννημένη 2008)
13η θέση (00:47:19): Σαλακίδου Ηλιοστάλακτη (γεννημένη 2008)
20η θέση (00:50:50): Μάρκου Μαρκέλλα (γεννημένη 2008)
21η θέση (00:51:00): Μήτρη Αλίνα (γεννημένη 2008)
50μ. Ελεύθερο:
5η θέση (00:35:25): Κονταράκης Χρήστος (γεννημένος 2007)
9η θέση (00:36:13): Φρυδάκης Χαράλαμπος (γεννημένος 2007)
15η θέση (00:37:27): Παπαδημητρίου Ματθαίος (γεννημένος 2007)
Φάκος Γεώργιος Δ-ΣΥΜ (γεννημένος 2007)
27η θέση (00:40:04): Κρίμπα Άρτεμις (γεννημένη 2007)
44η θέση (00:43:41): Γιαννέλη Μαρία (γεννημένη 2007)
72η θέση (01:01:01): Φούκη Βασιλική (γεννημένη 2007)
27η θέση (00:41:24): Μήτρη Αλίνα (γεννημένη 2008)
37η θέση (00:42:05): Κουτσονίκα Μαρία Χριστίνα (γεννημένη 2008)
41η θέση (00:43:06): Μπούρα Φωτεινή (γεννημένη 2008)
43η θέση (00:43:49): Αλευρά Στυλιανή (γεννημένη 2008)
46η θέση (00:44:27): Τόκα Ζαχαρούλα Ειρήνη (γεννημένη 2008)
58η θέση (00:45:82): Καράμπελας Κωνσταντίνος (γεννημένος 2008)
74η θέση (00:49:77): Διονάτος Βασίλειος (γεννημένος 2008)
Αποστολόπουλος Παναγιώτης Δ-ΣΥΜ (γεννημένος 2008)
100μ. Ελεύθερο:
24η θέση (01:27:66): Παπαδημητρίου Ματθαίος (γεννημένος 2007)
14η θέση (01:30:05): Μπαλοδήμα Ελευθερία (γεννημένη 2008)
25η θέση (01:41:44): Τόκα Ζαχαρούλα Ειρήνη (γεννημένη 2008)
5η θέση (01:24:59): Σιούτης Στέργιος (γεννημένος 2008)
33η θέση (01:44:58): Καράμπελας Κωνσταντίνος (γεννημένος 2008)
200μ. Ελεύθερο:
2η θέση (02:43:33): Βατικιώτης Ιωάννης (γεννημένος 2007) – ΑΣΗΜΕΝΙΟ
11-12 ετών:
4*100 Μικτή Ομαδική:
1η θέση (05:11:25): Μπίρμπα Αναστασία, Μπαλοδήμα Νικολέτα, Καββαδά Νεφέλη, Τσακλίδου Ζιώγου Ελπινίκη (γεννημένες 2005) – ΧΡΥΣΟ

2η θέση (05:28:33): Καμαριώτη Μαργαρίτα, Ράμμου Κωνστάντια, Κοντοθανάση Στυλιανή, Σπιτζίκη Γεωργία (γεννημένες 2006) – ΑΣΗΜΕΝΙΟ

6η θέση (05:26:23): Χαϊδεμένος Αναστάσιος, Διαμαντής Γεώργιος, Βουτσαράς Δημήτριος, Πουπουνάκης Ιωάννης (γεννημένοι 2005)

7η θέση (05:57:73): Λώλος Ίων, Αλμπάνης Χριστόφορος, Βεϊογλάνης Ηρακλής, Καράμπελας Παντελεήμων (γεννημένοι 2006)
4*100 Ελεύθερο:
1η θέση (04:34:96): Παναγιωτοπούλου Μαρία, Πράγια Ζωή, Μπίρμπα Αναστασία, Καββαδά Νεφέλη (γεννημένες 2005) – ΧΡΥΣΟ

2η θέση (04:50:06): Σπιτζίκη Γεωργία, Ράμμου Κωνστάντια, Κοντοθανάση Στυλιανή, Καμαριώτη Μαργαρίτα (γεννημένες 2006) – ΑΣΗΜΕΝΙΟ

9η θέση (04:51:19): Χαϊδεμένος Αναστάσιος, Καμαριώτης Αντώνιος, Πουπουνάκης Ιωάννης, Διαμαντής Γεώργιος (γεννημένοι 2005)

9η θέση (05:28:13): Τόλιος Κωνσταντίνος, Αλμπάνης Χριστόφορος, Καράμπελας Παντελεήμων, Βεϊογλάνης Ηρακλής (γενημμένοι 2006)
4*200 Ελεύθερο:
1η θέση (10:05:61): Πράγια Ζωή, Καββαδά Νεφέλη, Jeliazkova Alexandra, Μπίρμπα Αναστασία (γεννημένες 2005) – ΧΡΥΣΟ

8η θέση (10:29:35): Διαμαντής Γεώργιος, Πουπουνάκης Ιωάννης, Βουτσαράς Δημήτριος, Χαϊδεμένος Αναστάσιος (γεννημένοι 2005)
50μ Πρόσθιο:
3ος (00:38:43): Καμαριώτης Αντώνιος (γεννημένος 2005) – ΧΑΛΚΙΝΟ
5ος (00:39:40): Διαμαντής Γεώργιος (γεννημένος 2005)
23ος (00:48:23): Καλοζύμης Κωνσταντίνος (γεννημένος 2006)
24ος (00:48:28): Τουλουμάκος Λουκάς (γεννημένος 2006)
7η (00:41:50): Μπαλοδήμα Νικολέτα (γεννημένη 2005)
9η (00:42:27): Jeliazkova Alexandra (γεννημένη 2005)
23η (00:52:58): Λυμπεροπούλου Μαργαρίτα (γεννημένη 2005)
Πολίτη Αγγελική Α-ΠΟΔ (γεννημένη 2005)
15η (00:46:71): Τυλιπάκη Δέσποινα (γεννημένη 2006)
37η (00:55:13): Κουέστα Αγάπη Γιολάντα (γεννημένη 2006)
41η (00:58:03): Μπακασέτα Χριστίνα (γεννημένη 2006)
100μ. Πρόσθιο:
3ος (01:26:13): Διαμαντής Γεώργιος (γεννημένος 2005) – ΧΑΛΚΙΝΟ
6ος (01:27:72): Καμαριώτης Αντώνιος (γεννημένος 2005)
9ος (01:30:95): Βουτσαράς Δημήτριος (γεννημένος 2005)
30ος (01:44:73): Ζελιαναίος Ιωάννης (γεννημένος 2005)
22ος (01:44:48): Αλμπάνης Χριστόφορος (γεννημένος 2006)
24ος (01:46:05): Τουλουμάκος Λουκάς (γεννημένος 2006)
27ος (01:47:70): Καλοζύμης Κωνσταντίνος (γεννημένος 2006)
34ος (02:00:40): Πουρνάρας Λουκάς Γεώργιος (γεννημένος 2006)
9η (01:29:36): Μπαλοδήμα Νικολέτα (γεννημένη 2005)
33η (01:48:53): Λούρου Πολυμνία (γεννημένη 2005)
36η (01:50:79): Λυμπεροπούλου Μαργαρίτα (γεννημένη 2005)
Πολίτη Αγγελική Α-ΕΚΚ (γεννημένη 2005)
9η (01:35:84): Ράμμου Κωνστάντια (γεννημένη 2006)
18η (01:39:97): Τυλιπάκη Δέσποινα (γεννημένη 2006)
29η (01:48:71): Ντουντούμη Αγγελική (γεννημένη 2006)
200μ. Πρόσθιο:
3ος (03:03:40): Διαμαντής Γεώργιος (γεννημένος 2005)
8ος (03:14:01): Βουτσαράς Δημήτριος (γεννημένος 2005)
21ος (03:37:15): Ζελιαναίος Ιωάννης (γεννημένος 2005)
20ος (03:37:27): Τουλουμάκος Λουκάς (γεννημένος 2006
23ος (03:39:11): Καλοζύμης Κωνσταντίνος (γεννημένος 2006)
10η (03:12:12): Μπαλοδήμα Νικολέτα (γεννημένη 2005)
13η (03:18:35): Jeliazkova Alexandra (γεννεμήνη 2005)
23η (03:47:72): Λυμπεροπούλου Μαργαρίτα (γεννημένη 2005)
12η (03:24:37): Τυλιπάκη Δέσποινα (γεννημένη 2006)
18η (93:30:01): Ράμμου Κωνσταντίνα (γεννημένη 2006)
50μ. Ύπτιο:
3ος (00:35:45): Χαϊδεμένος Αναστάσιος (γεννημένος 2005) – ΧΑΛΚΙΝΟ
5ος (00:37:93: Λώλος Ίων (γεννημένος 2006)
2η (00:34:04): Μπίρμπα Αναστασία (γεννημένη 2005)
14η (00:39:09): Χαντζή Μελίνα (γεννημένη 2005)
24η (00:42:20): Λούρου Πολυμνία (γεννημένη 2005)
4η (00:36:97): Καμαριώτη Μαργαρίτα (γεννημένη 2006)
45η (00:54:44): Μπακασέτα Χριστίνα
100μ. Ύπτιο:
3ος (01:17:77): Χαϊδεμένος Αναστάσιος (γεννημένος 2005) – ΧΑΛΚΙΝΟ
2η (01:15:14): Μπίρμπα Αναστασία (γεννημένη 2005) – ΑΣΗΜΕΝΙΟ
5η (01:19:39): Παναγιωτοπούλου Μαρία (γεννημένη 2005)
12η (01:24:13): Χαντζή Μελίνα (γεννημένη 2005)
32η (01:34:35): Λούρου Πολυμνία (γεννημένη 2005)
39η (01:45:08): Γεωργουπούλου Μαρία (γεννημένη 2005)
43η (02:00:82): Κωνσταντοπούλου Κωνσταντίνα (γεννημένη 2005)
23η (01:35:35): Μίρζα Λυδία (γεννημένη 2006)
200μ. Ύπτιο:
3ος (02:45:83): Χαϊδεμένος Αναστάσιος (γεννημένος 2005) – ΧΑΛΚΙΝΟ
2η (02:43:30): Μπίρμπα Αναστασία (γεννημένη 2005) – ΑΣΗΜΕΝΙΟ
50μ. Πεταλούδα:
22ος (00:44:17): Καράμπελας Παντελεήμων (γεννημένος 2006)
23ος (00:44:74): Βρεττός Ιωάννης (γννημένος 2006)
Τόλιος Κωνσταντίνος Α-ΕΚΚ (γεννημένος 2006)
8η (00:37:09): Παναγιωτοπούλου Μαρία (γεννημένη 2005)
19η (00:59:15): Κωνσταντοπούλου Κωνσταντίνα (γεννημένη 2005)
4η (00:35:35): Κοντοθανάση Στυλιανή (γεννημένη 2006)
12η (00:38:56): Σπιτζίκη Γεωργία (γεννημένη 2006)
100μ. Πεταλούδα:
4ος (01:21:12): Βεϊογλάνης Ηρακλής (γεννημένος 2006)
2η (01:13:34): Καββαδά Νεφέλη (γεννημένη 2005)
2η (01:17:42): Κοντοθανάση Στυλιανή (γεννημένη 2006)
200μ. Μικτή Ατομική:
2η (02:50:42): Καμαριώτη Μαργαρίτα (γεννημένη 2006) – ΑΣΗΜΕΝΙΟ
3η (02:52:35): Κοντοθανάση Στυλιανή (γεννημένη 2006) – ΧΑΛΚΙΝΟ
9η (02:57:60): Ράμμου Κωνστάντια (γεννημένη 2006)