«Καθάρισε» με τεσσάρα η Κ-17 τον Ατρόμητο

Η Κ-17 του Παναθηναϊκού επικράτησε με 4-1 της αντίστοιχης του Ατρομήτου εκτός έδρας.

«Καθάρισε» με τεσσάρα η Κ-17 τον Ατρόμητο | panathinaikos24.gr

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα η Κ17 του Παναθηναϊκού επικρατώντας με 4-1 εκτός έδρας της αντίστοιχης του Ατρόμητου. Οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Φραντζέσκου ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης των αντιπάλων τους, βγάζοντας μεταξύ άλλων σταθερότητα στο παιχνίδι τους.

Παναθηναϊκός: Ενίσχυση με δυο χαφ – Τι παίζει με Βιτίνιο
Παναθηναϊκός: Ενίσχυση με δυο χαφ – Τι παίζει με Βιτίνιο 7.627 ΠΡΟΒΟΛΕΣ

Το Τριφύλλι μπήκε δυνατά στο ματς από το πρώτο λεπτό και μόλις στο 2’ ο Κυριόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ, ενώ στο 20’ ο Νταμπίζας, μετά από ασίστ του Καλοσκάμη, διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Στο 28’ ο Καλοσκάμης δεν δυσκολεύτηκε από κοντά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν και σε τέταρτο γκολ με τον ίδιο ποδοσφαιριστή στο 37’. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο πρώτο λεπτό της επανάληψης σε 4-1, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Παναθηναϊκός: Παναγάκος, Καμαρός, Τσεβάς (58′ Λιατίφης), Αλεβιζάκης, Ζεϊμπέκης, Ψύλλας, Βολάκης (76′ Καπαματζιάν), Συμεωνίδης (46′ Τσιάβος) Νταμπίζας (62′ Καλός), Κυριόπουλος (76′ Παπανικολόπουλος), Καλοσκάμης.

Ατρόμητος: Σταυριανάκος, Μπίμπας, Παναγιώτου, Γκίνης, Κορομηλάς, Πιζάνιας (65′ Καλαμάτας), Κουτουλάκος (54′ Αλεξίου), Τσαντίλας, Πατσατζόγλου (54′ Τσαγκάρης), Μούτσης.