Νίκη για την Μπότεβ πριν το ματς με τον Παναθηναϊκό

Με καλή ψυχολογία στο ΟΑΚΑ η Μπότεβ για το ματς με τον Παναθηναϊκό

Η ομάδα του Ντούσαν Κέρκεζ μετά την πρόκριση της επί της Μάριμπορ, μπήκε με το «δεξί» στις υποχρεώσεις της και στο πρωτάθλημα Βουλγαρίας, καθώς για την πρώτη αγωνιστική επικράτησε 3-1 στην έδρα της Μπότεβ Βράτσα! Μάλιστα η Μπότεβ Πλόντβιβ δυσκολεύτηκε αρκετά στο πρώτο ημίχρονο το οποίο ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο ξέσπασε.

Στο 54′ ο Σέκουλιτς άνοιξε το σκορ, ενώ ο Κροάτης διπλασίασε τόσο τα δικά του τέρματα, όσο και της ομάδας του βρίσκοντας ξανά δίχτυα τρία λεπτά αργότερα για το 2-0.

Οι γηπεδούχοι με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, μείωσαν σε 2-1 με τον Γκένοβ, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Κωνσταντίνος Μπαλογιάννης αντικατέστησε τον Νουατσούκου ο οποίος πιστώθηκε τις δυο ασίστ στα γκολ της Μπότεβ. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 77ο λεπτό ο Καραμπέλιοφ.

Θυμίζουμε ότι η αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την ομάδα της Βουλγαρίας, είναι προγραμματισμένη για την Πέμπτη (25/7) στο ΟΑΚΑ στις 21:00, ενώ η ρεβάνς θα πραγματοποιηθεί μια εβδομάδα αργότερα στη Φιλιππούπολη.

Οριστικό: Τηλεοπτικό ΜΠΑΜ από Αλαφούζο!
POPULAR NOW Οριστικό: Τηλεοπτικό ΜΠΑΜ από Αλαφούζο!