Σοκ για την Μπότεφ πριν το ματς με τον Παναθηναϊκό!

Σοκαριστικό αποτέλεσμα για την Μπότεφ πριν τη ρεβάνς με τον Παναθηναϊκό, αφού η ομάδα της Φιλιππούπολης κρατούσε σφιχτά στα χέρια της νίκη απέναντι στην Λοκομοτίβ Πλόβντιβ, αλλά ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις μένοντας στο 2-2!

Έμεινε στο ισόπαλο 2-2 στο τοπικό ντέρμπι με τη Λοκομοτίβ πριν υποδεχθεί τον Παναθηναϊκό η Μπότεφ Πλόβντιβ.

Σε μια αναμέτρηση που στιγματίστηκε από σοβαρότατα επεισόδια και άγριες συμπλοκές μεταξύ οπαδών πριν από την έναρξή της, η Μπότεφ προηγήθηκε δύο φορές, αλλά τελικά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης για το τελικό σκορ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Λίγες μέρες πριν από τη ρεβάνς της με το «τριφύλλι» για τον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League και με βασικό στο αριστερό άκρο της άμυνάς της τον Μπαλογιάννη, η ομάδα του Κέρκεζ άνοιξε το σκορ στο 17′ με τον Ίλιεφ, πριν δει την αντίπαλό της να ισοφαρίζει στο 56′ με τον Ντέλο. Ο Μπαλογιάννης έδωσε την ασίστ στον Ουκάκι για το 2-1 στο 72′, με τη Λοκομοτίβ να βρίσκει ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 90’+2′, με σκόρερ τον Λαμί.